top of page

Medikal Tercüme

Artık anlaşılmayan bir şey kalmayacak...

Tüm bilimsel makale ve araştırmaların yanı sıra iç hastalıkları, odontoloji, kardiyoloji, endoskopi, kamu sağlığı, genel patoloji ve bireysel klinik raporları; laboratuvar/tahlil sonuçları; yayımlanmış yazılar ve sağlık kuruluşları veya eczanelerin bilgilendirme broşür ve kitapçıkları ve uzman raporları dahil olmak üzere geniş bir yelpazede çeviri hizmeti sunmaktayız. 

Bu çerçevede geçerli olan yasalar hasta bilgisinin tıbbi ürünün bir parçasını teşkil ettiği ve aynı zamanda bu bilgilerin klinik raporlarında ve bilimsel incelemelerde kullanılacak olmasından dolayı şeffaflık ve sorumluluk bilinci çerçevesinde gizlilik ilkesine sadık kalarak azami bir dikkatle ele alınmaları gerektiği konusunda hükümde bulunmaktadır.

Tıbbi metinlerin çevirisi, tıp ve insan biyolojisi hakkında uzmanlık gerektirmektedir. Tıbbi metinlerin çevirileri hem çeviri hem de ilgili araştırma alanlarında çalışan, uzmanlaşmış ve deneyimli tıbbi çevirmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Tüm bu tıbbi çevirilerin gerekli olduğu takdirde yeminli tercümelerini de gerçekleştirmekteyiz. 

bottom of page