top of page

Çince Tercüman ve Çeviri Hizmetleri Hatay İskenderun'da...

Tele World Dil Hizmetleri olarak sizlere her hafta bilgilendirme amaçlı vermiş olduğumuz hizmetler ve çeviri hizmetleri verdiğimiz dil çiftleri hakkında bilgiler veriyoruz. Bugün ise sizlere Çince hakkında bilgiler vereceğiz.


Dünyadaki her beş kişiden birinin anadili olarak konuştuğu Çince, tamamen ayrı birer dil olarak kabul edilebilecek kadar farklı "dilcik"lerden oluşmuştur. Bu yüzden Çincenin bir dil değil, bir dil ailesi olduğu iddia edilir. En çok konuşulanı Mandarin, yaklaşık 850.000.000 kişi tarafından konuşulur. Daha sonra Şanghay ve civarındaki 90.000.000 insan tarafından konuşulanı Wu lehçesidir.

Göçmen topluluklarda en çok Kantonca kullanılır. Bunun sebebi göç eden Çinlilerin genelde güney kesimlerden olmasıdır. Bu dil, Çin-Tibet dilleri ailesinin koluna dahildir.Bu bilgiler doğrultusunda gördüğünüz üzere Çin'de ana dil olarak bir çok dil kullanılmaktadır. Bunların arasında alfabe farkı olduğu gibi yazım farklılıkları da bulunmaktadır. Tele World Dil Hizmetleri olarak bizler Çin'de konuşulan tüm ana ve yöresel dillerde hem yeminli tercüme hem de sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Bulunduğunuz ülke veya şehir bizim için bir sorun teşkil etmemektedir. Tercüme edilecek belgelerinizi bize mail ile göndermeniz yeterlidir. Noter onayı ve apostil konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz. Tercümelerinizi apostilli ve noter onaylı şekilde tarafınıza göndermekteyiz.


Daha fazla bilgi için bizlere www.twdilhizmetleri.com, www.teleworldservices.com veya www.teletercume.com web sayfalarımızı ziyaret ederek veya size en yakın şubemizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page