top of page

Denklik Nedir? Diploma Denklik Belgesi Nedir?Denklik, YÖK tarafından tanınmış yurt dışı eğitim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’deki eğitim kurumlarınca verilen diplomalara eşdeğerliğinin tespit edilmesini ifade etmektedir.

Diploma Denklik Belgesi, denkliği talep edilen diplomanın ülkemizdeki sistemde hangi alan ve düzeye eşdeğer olduğunu belirten belgedir.

Diploma tercümesi, genellikle YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından denklik işlemleri için talep edilen bir belgedir. Diploma tercümesi, yapacağınız herhangi bir başvuru için YÖK harici kurumlar tarafından da yeminli ya da Noter onaylı diploma çevirisi olarak talep edilebilmektedir. Yapılacak olan diploma çevirilerinde diplomanın orjinal ya da “aslı gibidir” haline de diploma apostil onayı talep edilebilmektedir. Bu kapsamda gerekli apostil onayını Valilik, Kaymakamlık ya da yurt dışındaki yetkili kurumlardan yaptırabilirsiniz. Yurt dışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayıp Türkiye’de diploma denkliği almak isteyenlerin diploma ve not dökümü (transkript) belgelerinin noter tasdikli tercümesini yaptırmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, eğitimlerine yurt dışında devam etmek isteyenlerin de Türkiye’den aldıkları diplomanın yeminli tercümesini kabul aldıkları okula iletmeleri gerekir.


Noter Onaylı Diploma Tercümesi

Her türlü eğitim kurumundan alınan diploma, transkript veya öğrenci belgesinin noter yeminli tercüman tarafından tercümesi yapıldıktan notere ibrazı ve noter tarafından da tasdiklenmesi işlemidir.


Tele World Dil Hizmetleri, öğrenci, öğretmen ve öğretim görevlilerimizin akademik hayatlarında ihtiyaç duydukları tüm diploma, not dökümü, karne ve eğitim belgelerinin yeminli tercüme, noter onayı ve apostil işlem prosedürlerinde, işlem başvurusu tamamlanana kadar rehberlik edecektir.


Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. Daha fazla bilgi için;

0326 617 17 97 - 0542 241 76 60

teleworldturkiye@gmail.com

#apostil #apostille #apostilçevirisi #apostiltercüme #noter #noteronayı #notertasdiki #diploma #diplom #diplomadenklik #diplomaçevirisi #denklik #translationagency #translate #translation #sworntranslation #sworntranslationagency #altyazi #seslendirme #lokalizasyon #subtitle #dubbing #çeviri #tercüme #yeminliçeviri #yeminlitercüme #tercümebürosu #yeminlitercümebürosu

Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page