top of page

Formül A Uluslararası Doğum Belgesi Nedir? Doğum Belgesi Tercümesi


Formül A Uluslararası Doğum Belgesi Nedir?


Uluslararası doğum belgesi tercümesi adından da anlaşılacağı üzere doğum belgenizin doğduğunuz ülkeden başka bir ülkeye verilmesi durumunda sizin doğum ile ilgili bilgilerinizin uluslararası olarak geçerliliğini gösteren bir belgedir. Doğum belgesi formül A çevirisi vereceğiniz ülke ve o ülkenin diline göre tercüme edilmelidir.


Formül A doğum belgesi tercümesi çeşitli resmi makamlar tarafından; evlilik, vatandaşlık, iltica, oturum izni, çalışma izni ve vize gibi çeşitli sebepler ile talep edilebilir. Talep eden kuruma göre yeminli ya da noter onaylı doğum belgesi çevirisi yapılmalıdır.


Formül A belgeleri alınacak kişi 18 yaşından büyük ise almak için bizzat başvurmalıdır veya vekalet ile birine yetki vermelidir. Eğer 18 yaşından küçükse anne baba tarafından alınabilir.


Doğum Belgesi Nereden Alınır? Doğum Belgesi Nasıl Alınır?


Doğum belgelerini İl ve İlçe nüfus müdürlüklerinden, yurt dışında iseniz Türkiye Konsolosluk veya Büyük elçiliklerinden alabilirsiniz. Genellikle Doğum Belgelerinin orijinaline de apostil onayı talep edilmektedir. Yurt dışında iseniz yetkili birimlerden, Türkiye’de iseniz Kaymakamlık ve Valiliklerden Doğum Belgenize apostil onayı yaptırabilirsiniz.


Bu noktada önemli olan söz konusu çeviri ihtiyacını profesyonel yeminli çevirmenler aracılığıyla karşılamaktır. Gerektiği takdirde hızlı çeviri hizmeti sunabilecek, doğum belgesi tercümesi alanında uzman kadrosu ile yeminli çeviri hizmeti sağlayacak olan Tele World Dil Hizmetleri bürosu doğum belgesi tercümeleri işlemlerinizi en kaliteli biçimde tamamlayacaktır.


0326 617 17 97 - 0542 241 76 60

teleworldturkiye@gmail.com


Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. Daha fazla bilgi için;

#doğumbelgesi #dogumbelgesi #dogumbelgesitercumesi #birthcertificate #birthcertificatetranslation #noter #noteronayı #notertasdiki #vekalet #vekaletname #vekaletnameçevirisi #letterofattorny #translationagency #translate #translation #sworntranslation #transkript #transcript #transkripttercümesi #transcripttranslation

Entradas destacadas