top of page

Garwhili Dili - Hint - İran Dilleri Tercüme

Garhwali (गढ़वळि भाख) dili Hint - İran dil ailesine mensup, Orta Pahari dilidir. Öncelikli olarak Hint Himalayalarında Kuzey Hindistan'ın Uttarakhand eyaletinin Garhwal bölgesinde 2,5 milyondan fazla Garhwali insanı tarafından konuşulmaktadır.

Garhwali'nin bir dizi bölgesel lehçesi vardır ve aralarından en çok Doğu'da konuşulan Kumaoni dili ile yakındır. Devanagari alfabesi kullanılarak yazılır.


Garhwali nesli tükenmekte olan bir dil değildir (Etnologlar dili "güçlü" olarak listelemektedirler), yine de UNESCO'nun Tehlikedeki Dünya Dilleri Atlası'nda dilin tutarlı koruma çabaları gerektirdiğini belirten "savunmasız dil" olarak belirlenmiştir.

Garwhili dilini anlayan ve konuşan hemen hemen herkes, Hindistan'da en yaygın kullanılan dil; Hintçe'yi de anlayıp konuşabilmektedir.Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. İhtiyaç duyduğunuz hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak isterseniz, bizlerle telefon veya mail yoluyla irtibata geçebilirsiniz; 0326 617 17 97 - 0542 241 76 60 teleworldturkiye@gmail.com tr@teleworldservices.com

Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page