top of page

Kimlik Belgesi ve Ehliyet Nedir? Kimlik Belgesi ve Ehliyet Çevirisi

Kimlik belgesi, vatandaşlarına devletçe verilen, kimlikleriyle kişisel durumlarını gösteren ve her vatandaşın sahip olması gereken resmi bir belgedir. Türkçede kimlik, kafa kağıdı, kafa koçanı, nüfus kağıdı, nüfus tezkeresi, hüviyet cüzdanı gibi isimlerle de anılır. Çoğu ülkede nüfus cüzdanları ya da kimlik belgelerinde kişinin adı, soyadı, ana-baba adı, doğum tarihi ve yeri, diğer vatandaşlardan kesin olarak ayırmak için kişiye verilmiş numara ve medeni hali belirtilir.


Sürücü belgesi veya ehliyet yetkili kurumlar tarafından verilen; motorlu veya motorsuz araçların bireyler tarafından idare edilebilmesine olanak tanıyan, kimlik işlevi görebilen resmi belgedir.


Yurtiçi ve ya yurtdışında bir kamu veya özel kuruma başvururken, başvurulan ülke dilinde nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi kimlik belgelerinin tercümesi talep edilebilir.


Yurt dışı seyahatlerimizde ya da yurtdışından ülkemize gelişlerde yaptırmamız gereken en önemli işlerden bir tanesi de noterli sürücü belgesi tercümesi olacaktır. Kendi ülkeniz haricinde bir yerde, aracınızı ehliyetinizle çok uzun zaman kullanmanız mümkün değildir. Çünkü yurtdışında araç kullanmanın belirli kuralları vardır. Ehliyet tercümesi bu anlamda sık başvurulan ve istenen bir evrak çeşitlidir.


Ehliyet Belgesi Çevirisi Neden İstenir?


Ehliyet belgesi sürücü belgesini aldığınız ülke dışında araç kullanmak için bu belgenin çevirisine ihtiyaç vardır. Zira yurt dışında araç kullanma belli süre ile kısıtlıdır. Uzun süre araç kullanacaksanız ehliyetinizi yeminli tercüme ve noter onayı yaptırarak oradaki ilgili makama ibraz etmeniz gerekir. Yine yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da ülkemize kesin dönüş yaptığında yurt dışı ehliyetlerini tercüme ve noter onayı ile tamamlayarak emniyette yeni ehliyet almaktadırlar.


Bu noktada önemli olan söz konusu çeviri ihtiyacını profesyonel yeminli çevirmenler aracılığıyla karşılamaktır.


Gerektiği takdirde hızlı çeviri hizmeti sunabilecek, kimlik ve ehliyet tercümesi alanında uzman kadrosu ile yeminli çeviri hizmeti sağlayacak olan Tele World Dil Hizmetleri bürosu, kimlik ve ehliyet tercümeleri işlemlerinizi en kaliteli biçimde tamamlayacaktır.

Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. Daha fazla bilgi için;


0326 617 17 97 - 0542 241 76 60

teleworldturkiye@gmail.com


#ehliyet #ehliyettercümesi #kimlik #kimliktercümesi #noter #noteronayı #notertasdiki #vekalet #vekaletname #vekaletnameçevirisi #letterofattorny #translationagency #translate #translation #sworntranslation #sworntranslationagency #altyazi #seslendirme #lokalizasyonEntradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page