top of page

Kira Kontratı Nedir? Kira Kontratı Tercümesi


Kullandırma ödeneğinin ortaya çıkmasına neden olan sözleşmelerden biri olan kira sözleşmelerinde taraflardan birisi mülkiyetindeki bir malın kullanımını diğer tarafa devretmeyi taahhüt ederken, diğer taraf da bu kullanım karşılığı bir bedel ödemeyi taahhüt etmektedir. Sözleşmeye konu malı bir bedel karşılığı kullanan gerçek ya da tüzel kişiye kiracı, bir bedel karşılığında malını kullandıran gerçek ya da tüzel kişiye kiralayan ve sözleşmeye konu olan mala da kiralanan adı verilmektedir.


Taşınır veya taşınmaz bir malın bir bedel karşılığında geçici bir süre için kullanılması ve bir başkasına terk etmeye( kira), bu konudaki anlaşmaya da kira sözleşmesi denir.


Kira sözleşmeleri binalar için düzenlenebileceği gibi iş makineleri ya da farklı türdeki teçhizatların kullanımı amacıyla da düzenlenebilmektedir. Yurt dışı ilişkileri olan firmaların, faaliyetlerini sürdürmek üzere kiraladıkları ofis, fabrika binası gibi mekanlar veya faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kiraladıkları iş makinesi ve benzeri teçhizatın kira sözleşmelerini çeşitli işlemler için ibraz etmeleri gerekebilmektedir. Bu durumda kira sözleşmesinin tercüme edilme ihtiyacı gündeme gelmektedir.


Kira sözleşmelerinin noter onaylı çevirilerinin istenmesi halinde, tercümenin yeminli tercümanlar tarafından yapılması ve tercüman ya da tercüme bürosu kaşesinin metin altına basılması gerekmektedir.


İşlem öncesinde kiracı olacak kişilerin pasaportlarının tercüme edilmesi gereklidir. Bunun için öncelikle bizi arayarak veya ofisimize gelerek pasaport tercümesi işlemini yaptırabilirsiniz.


Bu noktada önemli olan söz konusu çeviri ihtiyacını profesyonel yeminli çevirmenler aracılığıyla karşılamaktır.


Gerektiği takdirde hızlı çeviri hizmeti sunabilecek, kira kontratı tercümesi alanında uzman kadrosu ile yeminli çeviri hizmeti sağlayacak olan Tele World Dil Hizmetleri bürosu kira kontratı tercümeleri işlemlerinizi en kaliteli biçimde tamamlayacaktır.


Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. Daha fazla bilgi için;


#kira #kirakontratı #kirasözleşmesi #kirasözleşmesitercümesi #kirakontratıtercümesi #noteronayı #notertasdiki #vekalet #vekaletname #vekaletnameçevirisi #letterofattorny #translationagency #translate #translation

Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags
Síguenos
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page