top of page

Santali Translations / Santali Tercüme Hizmetleri- Hindistan Yeminli Tercüme Bürosu

Santalice, Santalca veya Santali dili, genellikle Assam, Bihar, Carkhand, Mizoram, Orissa, Tripura ve Batı Bengal'de konuşulan, Ho ve Mundari dilleri ile ilişkili bir Avusturoasya dili. Bu dil ailesinin Munda grubunda yer alan ve grubun en yaygın olarak konuşulan üyesi Santalice, Hindistan Anayasası uyarınca Hindistan'ın tanınmış bölgesel dillerinden biridir. 7.6 milyon civarında konuşura sahip dil, Hindistan, Bangladeş, Bhutan ve Nepal'e yayılmıştır. Dil ayrıca Vietnamca ve Kmerceden sonra en büyük üçüncü Avustroasya dilidir. Santalice, Santalların milli dilidir.

Ol Çiki yazı sisteminin 1925'te Pandit Raghunath Murmu tarafından geliştirilmesine kadar çoğunlukla yazılmak yerine konuşulan bir dildi. Alfabetik olan Ol Çiki, hece bazlı diğer Hint yazı sistemlerinden farklı özellikler gösterir ve modern Hindistan'da Santali yazmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. Daha fazla bilgi için;

0326 617 17 97 - 0542 241 76 60

teleworldturkiye@gmail.com


Entradas destacadas
Entradas recientes
Archivo
Buscar por tags