top of page

Sicilian Translations / Sicilyaca Tercüme Hizmetleri - Sicilya Yeminli Tercüme Bürosu

Sicilyaca, özellikle Sicilya ve etrafındaki adalarda konuşulan, yaklaşık 5 milyon konuşura sahip bir Romen dilidir. Sicilya Adası'nın yanı sıra dil, Orta ve Güney Calabria, Lecce ve Salerno'da da konuşulmakta olmasına rağmen bu bölgelerde konuşulan diller ile Sicilyaca, bazen daha geniş bir " Uç Güney İtalyan" dil grubunun parçası olarak görülmektedir.

Ethnologlar, Sicilya dilini standart İtalyanca'dan yeterince farklı olduğu için ayrı bir dil olarak sınıflandırmaktadır. Dile ayrıca UNESCO tarafından azınlık dili statüsü tanınmış olup, kurum ayrıca UNESCO Courier dergisinin ayrı bir Sicilyaca versiyonunu da çıkarmaktadır.

Dilin Sicilya Adası çapında resmi bir statüsü olmamasına rağmen Caltagirone ve Grammichele gibi komünlerde belediye çapında statüye sahiptir. Aynı şekilde dil ortografik açıdan bir devlet kurumu tarafından denetlenmek yerine kâr amacı gütmeyen Cademia Siciliana kuruluşu bu görevi üstlenmektedir.


Tüm dünya resmi ve yöresel dillerinden tüm dünya resmi ve yöresel dillerine, yazılı tercüme, alt yazı, seslendirme, lokalizasyon, yeminli tercüme, noter onay ve apostil hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tüm işlemleri müşterimizin şubemize kadar gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebilir ve ücretsiz kargo hizmetimiz ile kendilerine teslim edebiliriz. İhtiyaç duyduğunuz hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak isterseniz, bizlerle telefon veya mail yoluyla irtibata geçebilirsiniz;

0326 617 17 97 - 0542 241 76 60

teleworldturkiye@gmail.com

Entradas destacadas
Entradas recientes