top of page

Sözlü Tercüme

Duygularınızın tercümanı olalım...

Sıkça karşılan bir durum olarak belirtmek gerekir ki, çeviri ile sözlü çeviriyi birbiriyle karıştırmamak gerekir. Tele World Dil Hizmetleri Yeminli Tercüme Bürosu İskenderun, kurumsal hizmetleri aracılığıyla 250'den fazla dilde sözlü çeviri hizmetleri sağlar.

Sözlü çeviri hizmetleri, dil hizmetleri alanındaki çalışmalarımızın temel taşlarından bir diğeridir.

Şirketimiz hem İspanya'da hem de dünyanın her yerinde sizlere sözlü çeviri hizmetleri sunmaktadır. Nerede sözlü çeviriye ihtiyacınız varsa orada, hem şirket toplantıları hem de ticari görüşmeler için veya tamamen kişisel konular için sizlere destek sağlıyoruz. 250'den fazla dilde sözlü çevirmenle sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Tüm sözlü çevirmenlerimiz, kendi alanlar içerisinde yer alan konularda sözlü çeviri yapabilmek için gerekli bilgi birikimine sahip tercümanlardır.

Sözlü çevirmenlerimiz aracılığıyla sizlere şu hizmetleri sunuyoruz:

Yazılı ve sözlü tercüme büromuz dünyanın her yerinde 250’yi aşkın dilde simültane tercüme hizmeti vermektedir.

Zaman zaman çevirmenin çeviriyi olabilecek mümkün olan en ihtiyatlı şekilde yapması gerekmektedir. Böyle durumlarda konuşmacının sözlerini sadece kendisine çeviri hizmeti sunduğumuz kişiden başka kimsenin duymayacağı şekilde aktarmak için fısıltı yoluyla simultane çeviri yapılmaktadır.

Hukuki sözlü çeviri, refakat çevirinin özel bir türü olup tercümelerini devlet resmi makamları nezdinde hukuki olarak tasdikleme yetkisine sahip yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

bottom of page